Stavební pouzdra JAP jsou vyráběna hned v několika rozměrových variantách a jsou primárně určena pro SDK příčky, tedy sádrokartony a pro zděné příčky. V několika následujících krocích se vám pokusíme co nejjednodušeji popsat montážní postup běžných jednokřídlých stavebních pouzder značky JAP.

Inventarizace došlého produktu

Stavební pouzdro JAP vám bude dodáno, jako jeden celistvý balíček komponent, jejichž složením docílíte požadovaného výsledku. Součástí každého balení je samozřejmě montážní postup, prostřednictvím kterého lze toto pouzdro bez obtíží složit. Nechybí ani důležitý výpis jednotlivých doplňků, které je vhodné ihned po rozbalení důkladně zkontrolovat.

Většina komponent je připevněna k samotnému pouzdru, ať už z vnější nebo vnitřní strany. U jedné ze stěn také nepřehlédněte balíček s několika šrouby a prvky, jež slouží pro smontování stavebního pouzdra JAP. V dolní části tohoto produktu je přimontován přepravní kryt, po jehož odstranění můžete vyjmout perlinku, která je důležitým prvkem pro překrývání zdiva a stavebního pouzdra. Nechybí ani krabička na vypínač.

Sestavení stavebního pouzdra

Tento proces v rámci jednoduchosti, popíšeme prostřednicím několika srozumitelných bodů.

  1. Prvopočáteční skládání stavebního pouzdra JAP, spočívá v nahrazení přepravního krytu montážní lištou, kterou je třeba upevnit ve správném směru. Šroubování probíhá od první díry, tedy zepředu, směrem k zadní části pouzdra, dokud nedojde k plnohodnotnému upevnění. Obdobným způsobem je připevněna montážní lišta také na opačné straně.
  2. Nyní přichází na řadu použití dřevěné stojny. Z ní samotné, a ještě z předního krycího plechu, vymontujte všechny šrouby, které následně upotřebíte při montáži vzpěr. Vzpěry jsou samozřejmě součástí celého balení.
  3. Ještě před instalací montážních vzpěr, připevněte dřevěnou stojnu k horní vodicí liště. Poté je třeba přišroubovat střední a dolní vzpěru, k čemuž vám poslouží ony čtyři šrouby, vymontované ze stojny a krycího plechu, viz bod 2.
  4. V tento okamžik již máte složenou celou konstrukci stavebního pouzdra JAP. Ještě před jeho uložením do připraveného otvoru, nezapomeňte na odehnutí plechů ve spodní části, které slouží pro ukotvení do podlahy.
  5. Celou konstrukci pouzdra JAP následně uložte do připraveného stavebního otvoru. Důležitá je v tento okamžik především výška čisté podlahy. Pokud podlaha ještě není zhotovena, je nutné si vypomoci nejrůznějšími vzpěrami (cihly, dřevěné špalky, apod.), jejichž vrchní hrana bude končit na úrovni čisté podlahy. Řídit se můžete i prostřednictvím vyznačené kóty ve výšce jednoho metru.
  6. Následuje proces vyklínování stavebního pouzdra, které musí být pevně usazeno ve všech směrech. Důležité je také vyvážení stavebního pouzdra, jak ve vertikální, tak horizontální poloze. Jakákoliv nerovnost se pak může projevit především při používání vložených dveří.
  7. Samotný úkon upevnění je prováděn s pomocí nízko-expanzní pěny po celém obvodě stavebního pouzdra JAP.

Montážní postup je v podstatě stejný u jakýchkoliv typů pouzder značky JAP. Pouze v případě variant Komfort a Parallel je zapotřebí u montáže do zděných příček, ukotvit horní kotvící lištu v momentě, kdy dojde ke spojení obou částí.

V okamžiku zatvrdnutí stavební nízko-expanzní pěny, můžete provádět jakékoliv další pracovní úkony.

Tím je montáž stavebního pouzdra JAP dokončena.

Poptávkový formulář

Vyplňte následující formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.

Vaše jméno (vyžadováno)
Váš email (vyžadováno)
Místo stavby (město) (vyžadováno)
Váš telefon
Vaše zpráva
Ochrana proti spamu
Kolik je 1+1=?